Blog

Ústav pro hydromechaniku AV ČR – Mikroplasty

10. března 2023, 19.25 | Ústav pro hydromechaniku ČR. Mikroplasty jsou definovány jako částice plastových materiálů nepřesahující rozměr 5 mm. Jedná se o antropogenní polutanty, jejichž přítomnost byla v posledních letech prokázána ve všech složkách přírodního prostředí, včetně prostředí vodního. Právě výskyt mikroplastů, zejména v povrchových vodách a na úpravnách pitné vody, je jedním z našich výzkumných témat. Kromě kvantifikace mikroplastů provádíme také jejich charakterizaci, tj. určování velikosti, tvaru a materiálového složení. Díky modernímu přístrojovému vybavení (skenovací elektronová mikroskopie, µ-Ramanova spektroskopie) můžeme analyzovat i velmi malé mikroplasty o velikosti od 1 µm. Součástí našeho výzkumu je také posuzování účinnosti jednotlivých technologií úpravy vody pro odstraňování mikroplastů; detailně pak studujeme zejména jejich koagulaci. Pozornost věnujeme také degradaci mikroplastů ve vodním prostředí a tomu, jaké látky se z nich uvolňují..

Zdroj: https://www.ih.cas.cz/vyzkumna_temata/mikroplasty

Mikroplasty ve vodě

Pokračuje úspěšná spolupráce s vědeckými ústavy v ČR

28. února 2022, 12.05 | Pokračujeme ve spolupráci s vědeckými institucemi v ČR.  Jedná se především o Výzkumný a zkušební letecký ústav (VZLÚ). Jsme nesmírně hrdi, že 13.1.2022 odstartovala devátá česká nanodružice VZLUSAT-2 jejíž cílem je pořizování přesných snímků země a dalších důležitých kosmických úkolů, nesoucí logotyp z naší dílny.

Zdroj:vzlu.cz

VZLUSAT2 logotop

HP představuje první laserovou tiskárnu bez tonerové kazety

5. června 2019, 21.26 | Na rozvíjející trhy přichází inovativní a ekologická tiskárna HP Neverstop. Zároveň se představuje HP Smart Tank9, nejlepší inkoustová tiskárna ve své třídě. 

HP představuje první laserovou tiskárnu bez tonerové kazety. Společnost HP Inc. pokračuje ve svých inovacích chytrého tisku dvěma novými modely vysokokapacitních tiskáren: HP Neverstop Laser byl vyvinut pro drobné podnikatele na rozvíjejících se trzích a HP Smart Tanktisk.

HP spouští revoluci tisku s HP Neverstop. HP Neverstop Laser je zcela nový typ laserové tiskárny s rychlým plněním toneru. Podnikatelé již nebudou frustrováni neustálým přerušováním tisku. Díky svému inovativnímu systému dávkování toneru, který si uživatel snadno doplní během několika vteřin, umožňuje HP Neverstop Laser majitelům malých firem pokračovat v práci a zároveň využívat tiskárnu na maximum.

„Nedávná celosvětová studie zjistila, že téměř 75 % evropských drobných podnikatelů chce tiskárnu, která vyžaduje minimum nastavování a obsluhy,“ říká Anneliese Olson, Global Head a General Manager, HP Home Printing Solutions a dodává: „HP Neverstop Laser díky svým revolučním inovacím a digitální integraci nabízí možnost tisknout bez vynucených přestávek. Podnikatel má tak konkurenční výhodu a může se věnovat prosperitě své firmy.“

 HP Neverstop


KONEC BAREVNÉHO CHAOSU

5. února 2019, 6:14 |  V současné době se používají desítky neslučitelných barevných systémů, např. Pantone, NCS, RAL, Dulux, British / Federal Standard… Každý z nich má specifické použití, např. tisk, textil, malba… Často nelze získat stejnou barvu v různých typech použití a převody mezi systémy jsou problémové. V dnešní době řeší problém neslučitelnosti barev počítače. Červená je stále červená, jen se mění způsob reprodukce. Systém přímých barev v tisku je zastaralá technologie minulého tisíciletí. Byla nahrazena systémem složených barev, který poskytuje širší využití.
 Systém NINJA COLOR® obsahuje základní, specializované a konverzní vzorníky. Všechny barvy ve vzornících obsahují hodnoty pro tisk (CMYK), elektronické publikování (RGB) a internet (HTML), případně čísla výchozích přímých barev (RAL, Pantone, NCS). Vysokou přidanou hodnotou u konverzních vzorníků COLOR NINJA® je uvádění barevné odchylky přímé a složené barvy (dE2000). To propojuje dosud barevně nekompatibilní světy CMYK, RGB, RAL, PANTONE a NCS do jednoho řešení.

Ninja color vzorniky


Prohlédněte si storyboard ke kultovní reklamě 1984 od Applu

4. února 2019, 14:00 |  Asi jen těžko byste hledali někoho, kdo by neznal kultovní reklamní spot 1984 propagující první Macintosh od Applu. Reklama samotná se jistě okamžitě vryla do paměti každému, kdo ji viděl. Nyní máme díky copywriterovi Stevu Haydenovi skvělou možnost prohlédnout si originální storyboard k legendární reklamě…

1984


PŘENOSNÝ SSD DISK TRANSCEND ESD250C!

Určitě zvažte tuto novinku pro svou práci a zálohování! SSD disk vyniká elegantním a praktickým pouzdrem vyrobeným z hliníku v barevném provedení Space Gray. Disk je dostupný ve dvou provedeních, s kapacitou úložného prostoru – 240 GB nebo 480 GB. Rychlost čtení dat dosahuje hodnoty 520 MB/s, rychlost zápisu – až 460 MB/s. Disk může být připojený k zařízení, které je vybaveno konektorem USB typu A nebo C a dále také do MacBooků konektorem Thunderbolt 3.


Vážení obchodní přátelé,
děkujeme Vám za dosavadní spolupráci, přejeme Vám klidné prožití svátků vánočních a do nového roku 2019 hodně zdraví, štěstí a úspěchů v životě pracovním i soukromém.
Váš mcprogress


Úspěšné tažení s piráty pokračuje (komunální volby)

20. září 2018, 19.31 |  Po úspěšné spolupráci s Piráty z Prahy 6 a 10, jsme byli osloveni i Prahou 1. V předvolebním čase jsme se podílleli na přípravě mnohých drobných merkanetilií, reklamních předmětů, venkovních reklam či výrobě různorodých propagačních materiálů. S obsáhlou poptávkou jsme se jaksepatří popasovali a vše jsme připravili a dodali v rekordních časových termínech. Budeme rádi, pokud se naše „obětavost, ústřetovost a mnoha případech i značné úsilí :-)“ zúročí v úspěchu PS v komunálních volbách. Lidé jděte volit, samozřejmě každý své favority a přispějte tak k snad „jen a jen lepším zírřkům!“


Úspěšné tažení s piráty

29. července 2018, 19.47 | V nedávné době jsme byli přizváni k spolupráci s jednou z našich „progresívnějších“ politických stran v ČR. V rámci předvolební agitace tak vznikly dvě nové podoby Pirátských listů a to pro Prahu 6 a Prahu 10. Klasický novinový styl se zdá být opět na výsluní a tak jen doufáme, že všichni zastánci a sympatizanti typografie si přijdou na své…  


Internetový magazín IDIF

25. května 2018, 11.11 | Devatenácté číslo letošního roku, novinky, aktuality a mnoho čerstvých informací ze světa fotografování a grafiky tak, jak jste na ně zvyklí obdržet čerstvé čtení…


Přizvání k výběru grafických návrhů

18. března 2018, 10.00 | Na základě poptávky firmy Direct Solutions jsem se zapojili do účasti přípravy návrhů reklamní kampaně pro plánovanou modelovou řadu SUP paddleboardů na rok 2019….  Účast ve výběrovém řízení

22. února 2018, 16.33 | Zúšastnili jsme se vypsaného výběrového řízení společnosti JD Dvořák. Vybírá se vhodné grafické studio pro redesign stávajících reklamních materiálů. Přikládáme ukázku našich soutěžních prací na připravovaném katalogu….  


Joseph Binder Award 2018

8. února 2018, 14.32 | Designaustria vyhlašuje další mezinárodní ročník grafické soutěže Joseph Binder Award 2018. Pro vítěze je přichystána cena 2500 €. Více na https://jba_en.submit.to/landing/award


Unie grafického designu

9. ledna 2018, 11.53 | Pokud se zajímáte o dění okolo světa grafického designu a rádi by jste se dozvěděli o stávajících trendech např. v digitalizaci aplikování tištěných médií na platformy mobilních telefonů či ipadů doporučujeme zavítat na stránky UGD. 


První číslo internetového magazínu IDIF v roce 2018 1/2018

4. ledna 2018, 20.39 | První číslo letošního roku, novinky, aktuality a mnoho čerstvých informací ze světa fotografování a grafiky tak, jak jste na ně zvyklí obdržet čerstvé čtení.


Vážení obchodní přátelé,
děkujeme Vám za dosavadní spolupráci, přejeme Vám klidné prožití svátků vánočních a do nového roku 2018 hodně zdraví, štěstí a úspěchů v životě pracovním i soukromém.
Váš mcprogress


Dvacété sedmé číslo internetového magazínu IDIF v roce 2017 27/2017

24. listopadu 2017, 10.54 | Dvacáté sedmé číslo letošního roku, novinky, aktuality a mnoho čerstvých informací ze světa fotografování a grafiky tak, jak jste na ně zvyklí obdržet čerstvé čtení…


Novinky v polygrafii
Obrovský úspěch v personifikaci výrobků – světová novinka je z české republiky
8. listopadu 2017, 16.58 | Není to tak dávno, kdy v nenápadném moravském městečku Strážnice začali vyvíjet a dodávat 3D tiskárny do celého světa.

Ocenily je společnosti z oblasti průmyslu i školství. Nyní se autor tehdejšího produktu Jan Škopík spojil s Tomášem Wolfem. Na světový trh právě zavádí zcela novou unikátní pokročilou technologii. Tvoří páteř personifikace výrobků pomocí digitální technologie.

Nové stroje umožňují personifikovat jak rotační předměty, tak velkoplošné panely. První už začaly využívat společnosti z několika evropských států. S obrovským úspěchem. Je to ovšem jen dílčí krok v plánovaném vývoji. Ryze česká společnost ze Strážnice na Hodonínsku novou technologii odhalí veřejnosti v rámci mezinárodního veletrhu Inprint – Industrial Print Show v Mnichově ve dnech 14. až 16. listopadu 2017. „ Očekáváme celosvětový úspěch, který nám již nyní predikují poznatky stávajících zákazníků,“ uvádí Jan Škopík, business manager společnosti Aroja s.r.o. Podle Škopíka je to právě dlouholetý obětavý přístup k vývoji specialisty na injet technologie a software Tomáše Wolfa a podpora specialistů společnosti Konica Minolta, bez nichž by nová technologie nikdy nevznikla. „Otvírá se nám celosvětový trh zákaznických řešení pro průmysl a design,“ doplnil úspěšný manager Jan Škopík.

Jedinečné stroje svého druhu ve světě je firma připravena produkovat sériově. Světový unikát 3D potisku plechovek doplňuje strojem pro speciální potisk velkých panelů.
„Potisk posouváme dál. Jsme schopni jej upravovat v průběhu výroby podle změn zákazníka. Je to obrovská výhoda oproti stávajícím technologiím, s nimiž firmy po celém světě obvykle pracují,“ míní Jan Škopík a dodává, že má společnost zájem o spolupráci s lidmi, kteří chtějí využít nové technologie hned z několika důvodů. Poskytovatelům produktů, služeb a řešení v oblasti tisku přináší vedle zrychlení a nezanedbatelné úspory finanční celou řadu dalších výhod. Nová technologie umožňuje personifikaci bez zvýšených nákladů i ve velmi malých sériích nebo dokonce jako jednotlivé výrobky. Efektivní tisk, snížení energetické náročnosti, inovace stávajícího, ale především je to neotřelost.

Novým zákazníkům přináší jako samozřejmost prvotní testování. Ověří se, zda právě jejich výrobek za použití nové technologie bude dosahovat stoprocentní požadované kvality.
Jako výhradního partnera pro průmyslová řešení ve východní Evropě si společnost dohodla nadstandardní spolupráci s firmou Konica Minolta Czech Republic.

Čechům se tak opět podařilo dostat mezi světové hráče. Aroja Xorfex do světa high-tech digitálních tiskových technologií zkrátka patří. Přináší vskutku inovativní řešení. Detailně bude k nahlédnutí v Mnichově už za několik málo dní.

Zdroj: Aroja, printing.cz